Wiadomości

Ateca – pierwszy SUV od Seata

25 lipca 2016
Ateca – pierwszy SUV od Seata

fot. materiały prasowe

Swoją popularność samochody o nadwoziu SUV zyskały dobrych kilka lat temu a trend ten wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Praktycznie każda szanująca się marka posiada w swojej ofercie co najmniej jeden taki model w sprzedaży. Oprócz Ferrari czy Lamborghini (z wiadomych względów) okazało się, że SEAT także do tej pory nie oferował żadnego SUV-a swoim klientom. Aż do teraz! Od wczoraj każdy kto chce kupić SUV-a z hiszpańskim temperamentem może go nabyć w salonach.

Ateca z zewnątrz nawiązuje do stylistyki pozostałych modeli Seata m.in. poprzez charakterystyczne krawędzie nadwozia nadające sportowego smaku. W środku znajdziemy dużo miejsca zarówno na przednich fotelach jak i tylnej kanapie. Cztery dorosłe osoby mogą zupełnie komfortowo podróżować zarówno na krótkich odcinkach jak i podczas dalszych wypraw.

fot. materiały prasowe

Seat Ateca będzie dostępny z dwoma silnikami benzynowymi TSI o pojemności 1.0 (115 KM) oraz 1.4 (150 KM). Dla tych co zwłaszcza dużo podróżują, Seat oferuje trzy silniki wysokoprężne TDI, kolejno o pojemności 1.6 (115 KM) oraz 2.0 (150 KM lub 190 KM). W zależności od potrzeb klient może wybrać standardowy napęd na przednią oś lub na wszystkie cztery koła a także siedmiostopniową automatyczną skrzynię biegów.

Podstawowa wersja Seata Ateca zaczyna się od 77 100 zł. Według importera, w naszym kraju największym zainteresowaniem będzie cieszyć się model wyposażony w benzynowy silnik 1.4 TSI o mocy 150 KM którego ceny zaczynają się od 95 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *