Wiadomości

Cadillac rzuca rękawice Mercedesowi, Audi i BMW?

11 lipca 2016
Cadillac rzuca rękawice Mercedesowi, Audi i BMW?

fot. materiały prasowe

W Berlinie zaprezentowano właśnie dwa nowe modele Cadillaca mające rywalizować na rynku europejskim z luksusowymi limuzynami Mercedesa, Audi oraz BMW. W ofercie znajdzie się zarówno SUV mający konkurować np. z BMW X5 oraz limuzyna mająca być alternatywą dla BMW serii 7, Mercedesa klasy S czy Audi A8. Pierwszy z modeli Cadillaca, XT5 (SUV) będzie dostępny z silnikiem benzynowym w układzie V6 o pojemności 3,6 litra generującym 306 KM oraz ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów. Do wyboru potencjalny nabywca ma standardowy napęd na przednie koła lub wszystkie cztery.

Drugi model CT6 (limuzyna) na początku sprzedaży również zostanie wyposażony tylko w jeden silnik benzynowy o pojemności 3 litrów z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 417 KM przekazywanej na tylną oś. W opcji istnieje możliwość wyposażenia auta w napęd na wszystkie cztery koła. Skrzynia biegów podobnie jak w przypadku XT6 to ośmiostopniowy automat.

Biorąc pod uwagę bardzo mocną pozycję rodzimych marek europejskich w tej klasie, Cadillac dosyć skromnie wypada z nowymi dwoma modelami. Być może polityka cenowa będzie przemawiała na korzyść Cadillaca?

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *