Wiadomości

Czy Audi wyprzedzi Tesle w wyścigu produkcji aut elektrycznych?

27 czerwca 2016
Czy Audi wyprzedzi Tesle w wyścigu produkcji aut elektrycznych?

fot. evobsession.com

Audi ogłosiło, że rozpoczyna pracę nad seryjną produkcją elektrycznych aut klasy premium tym samym chcąc wyprzedzić konkurencję w postaci Tesli. Elon Musk, twórca Tesli osiągnął swój sukces m.in. dlatego, że rozpoczął produkcję elektrycznych samochodów, które w przeciwieństwie do aktualnie dostępnych konkurencyjnych modeli na rynku są pełnowartościowymi limuzynami a nie tylko namiastką samochodu w postaci małego miejskiego, tandetnie wyglądającego autka o zasięgu kilkudziesięciu kilometrów kosztującego w dodatku tyle co dobrze wyposażone auto klasy premium. Problem Tesli polega m.in. na tym, że klient musi czekać na swój zakupiony egzemplarz nawet latami! Sytuacja firmy jest dość dynamiczna ale jednocześnie niestabilna i tylko krok oddziela firmę od spektakularnego sukcesu lub klęski.

Audi dostrzegło w tej sytuacji swoją szansę aby móc zaoferować to, co Tesla będzie mogła dopiero za kilka lat. Wykorzystując swój potencjał w postaci niezwykle sprawnie funkcjonującego oraz dopracowywanego latami procesu, począwszy od projektowania nowego modelu, późniejszej produkcji a kończąc na jego sprzedaży i obsłudze serwisowej mogą sprzątnąć klientele Tesli sprzed nosa. Klienci Tesli to osoby, które głównie decydują się na zakup ich samochodu ze względu na wysoką jakość wykonania w cenie porównywalnej do aut tej samej klasy z silnikami spalinowymi.

Jak jednak wiadomo Audi od lat uważane jest za wzór doskonałości jeżeli chodzi o jakość wykonania podzespołów, spasowania elementów czy wykańczania wnętrz. Jednym słowem wszystko to co im potrzebne już mają a brakuje im jedynie napędu elektrycznego. W dodatku Audi przynosi w ostatnich latach największe zyski w grupie Volkswagena.

Jak sami widzicie, nic nie stoi na przeszkodzie aby grupa Volkswagena przeznaczyła znaczne środki inwestycyjne w zaprojektowanie oraz seryjną produkcję nowego napędu elektrycznego mogącego konkurować lub nawet przewyższyć możliwościami ten, który jest wykorzystywany w modelach Tesli. Mamy jednak nadzieję na to, że ewentualne zwycięstwo Audi w tym wyścigu nie spowoduje upadku Tesli a popyt na auta elektryczne zapewni odpowiednią klientele dla wielu różnych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *