Wiadomości

Filtry DPF będą montowane w silnikach benzynowych!

24 czerwca 2016
Filtry DPF będą montowane w silnikach benzynowych!

fot. autoevolution.com

Volkswagen oraz Mercedes-Benz ogłosiły, że rozpoczynają montaż filtrów cząstek stałych do silników benzynowych aby podobnie jak w silnikach diesla móc obniżyć znacząco emisję spalin. O ile popieramy pomysł dbania o środowisko o tyle znane są wszystkim fakty nt. awaryjności i kosztów związanych z naprawą czy wymianą tych podzespołów. Często koszt wymiany tego elementu liczony jest w tysiącach złotych a jego awaryjność zwłaszcza w samochodach pokonujących krótkie dystanse jest znacząca.

Do tej pory filtry cząstek stałych były montowane tylko i wyłącznie w samochodach wyposażonych w silnik diesla. To tymi właśnie samochodami pokonuje się znacznie dłuższe dystanse i są kupowane głównie właśnie z tego względu a awarie filtrów DPF tłumaczone były do tej pory tym, że kierowcy poruszający się głównie po mieście lub na krótkich odcinkach sami przyczyniali się do szybszego ich zużycia lub awarii. Tym samym producenci rekomendowali aby do poruszania się po mieście wybierać silniki benzynowe.

Mamy nadzieję, że nowe filtry cząstek stałych montowane w samochodach wyposażonych w silniki benzynowe będą znacznie mniej awaryjne a ich koszt wymiany lub naprawy będzie także znacząco niższy od tych, które rujnują portfele kierowców samochodów napędzanych ropą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *