Wiadomości

Motoryzacyjny „Hulk” czyli nowy Mercedes AMG GT R w kolorze „Green Hell Magno”

29 czerwca 2016
Motoryzacyjny „Hulk” czyli nowy Mercedes AMG GT R w kolorze „Green Hell Magno”

fot. materiały prasowe

Gdyby głównego bohatera amerykańskiego filmu „Hulk” można było porównać do swojego motoryzacyjnego odpowiednika z pewnością byłby to najnowszy Mercedes AMG GT R! Każdy, kto choć odrobinę śledzi nowości kinowe doskonale zdaje sobie sprawę z tego kim był tytułowy Hulk i na co było go stać. Wystarczyło, że pod wpływem chwilowego stresu wzrastał poziom jego adrenaliny a już przemieniał się w wielkiego, zielonego potwora  budzącego grozę i przerażenie. Następnie niszczył wszystko i wszystkich, którzy znaleźli się w polu jego widzenia. Podobnie jest z najnowszym modelem Mercedesa czyli AMG GT R, którego równie łatwo wyprowadzić z równowagi a drzemiąca w nim moc wymaga ponadprzeciętnych umiejętności kierowcy aby móc nad nim zapanować!

Invalid Displayed Gallery

fot. materiały prasowe

Głównym założeniem Mercedesa AMG GT R było dostarczenie kierowcy typowo torowych wrażeń w aucie, które zostało dopuszczone do tradycyjnego ruchu drogowego. To zadanie projektantom Mercedesa z pewnością się udało a zapewnia to m.in. 585 konny silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 4 litrów oraz momencie obrotowym sięgającym 700 Nm. Przyspieszenie tego zielonego potwora od 0 do 100 km/h to tylko 3,6 sekundy a prędkość maksymalna to 318 km/h.

W porównaniu do standardowej wersji, model GT R przeszedł dodatkową kurację odchudzającą, został wyposażony w dedykowany pakiet aerodynamiczny a zawieszenie poddano dodatkowym modyfikacjom. To ostatnie można regulować tak samo jak poziom aktywnych systemów bezpieczeństwa. Obręcze kół ze stopów lekkich zostały wzmocnione i wyposażone w specjalne sportowe opony. Całość uzupełniają skrętne koła osi tylnej wykorzystujące do tego celu układ dwóch elektromechanicznych sterowanych drążków pozwalających na wychylenie kół o 1,5 stopnia. Całość systemu działa do prędkości 100 km/h a po jej przekroczeniu system zostaje wyłączony w celu poprawy stabilności oraz trakcji auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *