Wiadomości

Nowe Renault Megane w wersji Sedan

15 lipca 2016
Nowe Renault Megane w wersji Sedan

fot. materiały prasowe

Wraz z pojawieniem się na rynku nowego modelu Elantra marki Hyundai oraz odświeżonej Toyoty Corolli koncern Renault postanowił dołączyć do swoich konkurentów oferując klientom najnowsze Renault Megane w wersji Sedan. Tym samym nowa „Meganka” zastąpi w salonach dostępnego już od dłuższego czasu Fluence’a.

Nowe Renault Megane w wersji sedan nawiązuje do stylistyki swojego większego brata, modelu Talisman zarówno z zewnątrz jak i w środku. Jeżeli mówimy już o środku warto wspomnieć, że miejsca jest dość sporo a podróżując na tylnej kanapie nie będziemy mieli powodów do narzekań. Na sporą pochwałę zasługuje także bagażnik oferujący pojemność 508 litrów.

Przewagą nowej wersji Megane nad konkurencją ma być szeroka gama dostępnych silników, zarówno tych benzynowych jak i wysokoprężnych. Do dyspozycji kupującego będzie w sumie pięć jednostek silnikowych (dwa benzynowe oraz trzy napędzane ropą). Silniki benzynowe będą mogły zostać wyposażone zarówno w skrzynie manualną jak i automatyczną natomiast automatyczna skrzynia biegów dostępna będzie z tylko jednym silnikiem diesla.

Jednostki benzynowe:

  • wolnossący 1.6 SCe (115 KM)
  • turbodoładowany 1.2 TCe (130 KM)

Jednostki wysokoprężne:

  • 1.5 dCi (90 KM)
  • 1.5 dCi (110 KM)
  • 1.6 dCi (130 KM)

Produkcja nowego Megane w wersji sedan rozpocznie się w Turcji a model będzie oferowany w 24 krajach na świecie gdzie sprzedaż niedużych sedanów kształtuje się na wysokim poziomie.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *