Wiadomości

Opel Zafira po liftingu – co nowego?

19 lipca 2016
Opel Zafira po liftingu – co nowego?

fot. materiały prasowe

Dokładnie cztery lata temu ostatnia wersja Opla Zafiry miała swoją premierę a tej jesieni będzie można nabyć w salonach jej odświeżoną wersję. Zastanawiacie się jak bardzo zmienił się oferowany model po kuracji odmładzającej? Pierwszym elementem rzucającym się w oczy są nowe światła przednie. Zostały zastąpione z dotychczas charakterystycznych „bananów” na bardziej stonowane, znane z Opla Astry. Nie oznacza to jednak, że są nudne – wręcz przeciwnie. Zdecydowanie mogą cieszyć oko a w przypadku wyboru bogatszej wersji otrzymujemy system AFL czyli ledowe światła mijania z funkcją doświetlania zakrętów.

Drugą zmianą zauważalną z zewnątrz jest dyskretnie wkomponowany w przedni grill radar aktywnego tempomatu. Niewielkim zmianom uległ także przedni zderzak. Są to jednak zmiany ledwo dostrzegalne w pierwszej chwili gdy porównujemy ze sobą obydwa modele. W wewnątrz odświeżonego Opla Zafiry znajdziemy nowy system multimedialny „Intellilink” a jego ekran dotykowy powiększono do 7 cali. W bogatszej odmianie system występuje ze zintegrowaną nawigacją. Inny wygląd natomiast posiada teraz panel sterowania klimatyzacji. Został znacznie uproszczony i pozbawiony zbędnych przycisków.

Zupełną nowością jest pokładowe WiFi, które umożliwia podłączenie aż do 7 urządzeń. W ten sposób każdy z pasażerów będzie mógł podłączyć się przynajmniej jednym urządzeniem. Niestety na chwilę obecną opcja nie jest dostępna w Polsce.

W salonach ceny odświeżonego Opla Zafiry wyposażonego w najsłabszy silnik benzynowy o pojemności 1.4 litra generujący 140 KM zaczynają się od 79 950 zł. Warto zaznaczyć, że nowa cena jest niższa o 2000 zł od poprzednio oferowanej podstawowej wersji. Jest to z pewnością dodatkowy plus na korzyść Zafiry na tle konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *