Drift Masters Grand Prix

Relacja – 5 & 6 Runda Drift Masters Grand Prix

19 czerwca 2016
Relacja – 5 & 6 Runda Drift Masters Grand Prix

fot. materiały prasowe

Tysiące koni mechanicznych, przerażający ryk silników, chmury palonej gumy i dziesiątki zużytych kompletów opon w jednym miejscu. To wszystko i jeszcze więcej można było zobaczyć w ten weekend (18 – 19 czerwca) podczas 5 i 6 rundy Drift Masters Grand Prix sezonu 2016, które odbyły się Ptak Expo pod Warszawą.

Dzień I – 5 Runda DMGP (18 czerwca)

W sobotę o godzinie 13:00 zostały otworzone bramy dla wszystkich fanów piekielnie szybkich maszyn aby móc obserwować pierwsze treningi kierowców mających rozpocząć kwalifikacje o godzinie 14:00. Przez dwie godziny najlepsi drifterzy z Polski i Europy zmagali się ze sobą dając niesamowity pokaz umiejętności i charakteru. O godzinie 16:00 aby móc odrobinę ostudzić emocje ogromnej liczby fanów zasiadających na trybunach i nie tylko został otwarty park maszyn.

fot. materiały własne

Każdy mógł podejść i podziwiać z bliska maszyny, które jeszcze kilka chwil temu powodowały przyspieszone bicie serca i zastrzyk adrenaliny na torze driftingowym. Warto zaznaczyć, że został on zaprojektowany specjalnie na tę okazję przez najlepszego drifetera w Europie, Jamesa Deana. Do godziny 20:30 trwały kolejne zmagania kierowców na torze, tym razem trenując w parach dla TOP-16.

fot. materiały własne

W przerwie, przed wyczekiwanym finałem zawodów mieliśmy okazję podziwiać specjalne przygotowany pokaz dla publiczności. O godzinie 21:30 rozpoczynają się zawody TOP-16 podczas których kierowcy wyciskają ze swoich maszyn ostatnie dostępne zapasy mocy.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Emocje na trybunach sięgają zenitu niczym wskazówka obrotomierza wskazująca v-max! Po niemal dwugodzinnych zmaganiach na podium wchodzą zwycięzcy 5 rudny Drift Masters Grand Prix czyli:

  1. Piotr Więcek (Budomat Auto Drift Team)
  2. Adam „Rubik” Zalewski (Redux Team)
  3. Dawid Karkosik (Budomat Auto Drift Team)

Jak się okazało nie był to koniec wrażeń na ten dzień bowiem po zakończeniu ceremonii dekoracji zwycięzców przybył sam C-Bool oraz DJ Adamus, którzy rozkręcili imprezę trwającą do 2 w nocy!

Dzień II – 6 Runda DMGP (19 czerwca)

Drugi dzień rozpoczął się treningiem oraz kwalifikacjami trwającymi już od godziny 7:00. W międzyczasie można było podziwiać specjalnie przygotowane show dla publiczności a zaraz po nim rozpoczęły się zawody TOP 16. Gorąca atmosfera zawodów udzieliła się także w postaci temperatury sięgającej tego dnia nawet do 32 stopni w cieniu. Pomimo tego zawodnicy podczas eliminacji i zawodów nawet na chwilę nie odpuszczali swoim rywalom a walka była niezwykle zacięta. O 14:45 wyłoniono zwycięzców oraz wręczono nagrody 6 rundy Drift Masters Grand Prix sezonu 2016 tym samym kończąc całą, dwudniową imprezę.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Na podium znaleźli się:

  1. Dawid Karkosik (Budomat Auto Drift Team)
  2. James Deane
  3. Paweł Borkowski (Borkowski Drift Team)

Na zakończenie wszyscy kibice mogli zwiedzić park maszyn, pogratulować zwycięzcom oraz porozmawiać z członkami swoich ulubionych ekip. Nie zabrakło także wywiadów czy licznych kolejek po autografy i pamiątkowe zdjęcia ze swoimi idolami.

Podczas całego weekendu na terenie imprezy dużą popularnością cieszyły się także stoiska wystawców, partnerów oraz sponsorów Drift Masters Grand Prix ulokowane w klimatyzowanych halach znajdujących się w Ptak Expo. Szczególne zainteresowanie budziło kilkanaście superszybkich aut ulokowanych w środku hali na tle których każdy chętnie chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

fot. materiały własne

Kolejna, tym razem 7 oraz 8 runda odbędzie się w Mikołajkach w dniach 23 – 24 lipca.
Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *